عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
raykadesign.sabablog.com
اصول طراحی و قوانین غرفه نمایشگاهی شامل چه مواردی است ؟

نکات اصلی برای طراحی غرفه نمایشگاهی خوب

1. باید در میان جمعیت بالا و فاصله با مخاطب جذابیت و چشمگیری لازم برای جذب دید بازدیدکنندگان را داشته باشد.

2. باید بین طراحی غرفه و نوع محصول ارائه شده در آن ارتباط و هماهنگی مناسب وجود داشته باشد. (طراحی غرفه وسایل آشپزخانه با طراحی غرفه مناسب برای قطعات خودرو و سخت افزار در تمامی اصول ابتدایی حتی رنگ و نورپردازی بسیار متفاوت خواهد بود)

3. موقعیت مکانی غرفه برای طراحی آن بسیار تاثیر گذار است. (از دو بر دید داشته باشد و یا کنج نمایشگاه باشد. طراحی و جذب بازدید کنندگان با توجه به موقعیت کانی آن یکی از مهم ترین نکات برای ساخت و طراحی غرفه نمایشگاه است)

4. طراحی غرفه باید براحتی با یک نگاه بیان کننده پیام و هدف غرفه ساز باشد.

اصول و قوانین غرفه نمایشگاهی

در ابتدا قصد داریم اطلاعاتی ضروری برای شمایی که قصد ساخت و طراحی غرفه برای نمایشگاه خوتان و یا طراحی برای دیگران را دارید بیان کنیم.در این راستا یک سری از قوانین برای غرفه سازان نمایشگاهی وضع شده است که برای کلیه اقدامات باید در نظر بگیرید.

البته این قوانین برای تمامی نمایشگاه به یک شکل نیست. بطور کلی باید بدانید که نمایشگاه های داخل ایران به دو دسته تقسیم بندی میشوند.

نمایشگاه هایی که در کنار برگزرای یک سمینار برگزار میشوند.

که این نوع نمایشگاه به علت فوکوس اصلی موضوع و قوانین روی برگزاری سمینار و توجه بازدیدکنندگان و میهمانان به سمینار اصلی قوانین خاصی برای رعایت نارند و براحتی با توجه به سلیقه خود میتوانید عمل کنید.و عموما این نمایشگاه ها یک روزه هستند و زود شروع و زود نیز خاتمه میابند.نکته جالب و مهم در طراحی این نوع غرفه ها طراحی ساده تر و نیاز به زمان و هزینه بالایی ندارند.

نمونه دیگر غرفه ، غرفه های نمایشگاهی هستند که در محل اصلی نمایشگاه ها مانند نمایشگاه بین المللی برگزار میشنود و دقیقا این نوع نمایشگاه ها مدنظر ما هستند.

این نوع نمایشگاه ها در تمام شهرهای ایران و بخصوص تهران برگزار میشوند و دارای قوانینی برای برگزاری و ساخت غرفه هستند که تمامی افراد که متخصص ساخت و طراحی غرفه و شرکت برگزار کننده غرفه هستند باید طبق آن فعالیت کنند.

   قوانین ساخت و طراحی غرفه

در ساخت غرفه نباید از ابزارهای جوش و برش با آمپر بالای 50 استفاده کرد.

طراحان و غرفه سازی  برای رفت و آمدو آوردن وسایل بخصوص برای انتقال وسایل سنگین اجازه ورود با ماشین را ندارند.

زباله و ضایعات ساخت غرفه باید بعد از هر مرحله حتما از محوطه غرفه سازی توسط خود غرفه ساز خارج شود.

تخریب غرفه باید بعد از نمایشگاه و تا 48 ساعت پس از پایان نمایشگاه خاتمه یابد.و در صورت رعایت نکردن ساعات و قوانین تخریب و خروج ضایعات محتمل جریمه خواهد شد.

یکی دیگر از مهم ترین نکات طراحی غرفه رعایت استاندارد طراحی غرفه است.

قبل از برگزاری و افتتاح نمایشگاه ورود موتور و پیک موتوری نیز ممنوع است.

همراه داشتن پول نقد و چک تضمینی برای صدور مجوز ساخت و  ساز الزامی است.نکته ای که وجود دارد این است که امکان دارد حتی برای تایید طراح غرفه نیاز به پرداخت وجه شوید.

پرداخت هزینه هایی مانند هزینه برق مصرفی برای روشنایی غرفه نمایشگاهی

در طراحی اولیه غرفه باید غرفه ها را با بنر خام از هم جدا کنید.

اصول اولیه طراحی غرفه

جالبه، راه حل های نمایشگاه پیش ساخته خلاقانه ترسیم می شوند تا شما را به شرایط برپایی ساده جهت فعالسازی برندتان برساند. توسعه ابتدایی و قطعات از پیش ساخته شما را جهت به کاراندازی کل طرح و آرایش فعالسازی در دوره زمانی محدودتوقیت می نمائید. تشخیص دادیم که قوانین و ضوابط فروشگاه های بزرگ خرید به ما زمان کمی را جهت به پایان بردن کل روال به کار اندازی فعالسازی می دهند. برای این وضعیت راه حل های پیش ساخته به شما فرصت می دهد تا سوار و پیاده سازی تان را تشریع کنید.بهره گیری از ایده های خلاقانه و تخیلّی به وارد کردن تعداد بیشتری از بازدید کنندگان به فضای فعالسازی برندتان کمک می کند. انواع ابداعات تصویری و نقاشی وجود دارد که نقاشی های دل انگیز را تضمین می نماید. با تنوعی از تصاویر گرافیکی کامپیوتری تا فلیکس، راه حل های نمایشگاهی از پیش ساخته شده می تواند همه آنها را داشته باشد. هر چه در طراحی غرفه فضای فعالسازی برندتان جالب تر باشد، بازدید کننده بیشتری قدم در غرفه خواهد گذاشت. راه حل های نمایشگاهی از پیش ساخته وارد کردن حداکثر بازدید کننده را به میان فعالیت های BTL یا ابتکاری تضمین می نماید.چند قطعه اساسی از فعالسازی برند راحت و سبک شده اند. ما به عنوان یک برند بدون اشکال در مورد راه حل فعالسازی که سنگین است باید حسابی باشید. استندها، نمایشگاهی از پیش ساخته سر هم بندی می شوند تا تمام شوند و درجه بالاتری از ذوق برسند. این راه حل ها به چمدان های سبک رسیده که به قابلیت حمل کمک می کند. بسته های فعالسازی را جهت حمل و نقل ساده می سازد. شما می توانید بدون انتقال ممتد کل واحد هر گاه که فضای فعالسازی برندتان است، در فروشگاه را پارک های مشارکتی باشند.

 

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 2 نفر مجموع امتياز : 5


برچسب : اصول طراحی غرفه, طراحی غرفه نمایشگاهی, قوانین ساخت و طراحی غرفه, اصول اولیه طراحی غرفه, ,
تعداد بازديد : 17

تاريخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت